Forside |  Rytmik  |  Forestillinger  | Kursus   Musik og Videoer | Om Marco  | CD
 Moster Mies Orkester   |    Italienske Sange
|  Kalender 


  Kalender 2018                                       

Rytmik i Husum Børnehus - fra 3 januar - onsdage i januar og februar
Rytmik - Daglplejen amager - Basisgruppe - fra 9 januar og tirsdagene
Rytmik - Dagplejerne Østerbro/Nørrebro 15 januar - 16 marts -  Mandag, tirsdag, torsdag og fredag



13 -01- kl 13 - Italienske sange - Ældre Sagen - Valdemarsgade
20-01-kl 10 -  Lille Peter Edderkop - Ishøj Bibliotek
23-01- kl 10 - Fest i Troldeskoven - Ballerup bibliotek

28-01 kl 15 -  Italienske sange - Ørsted kirke - Havdrup

01-03 kl 19 - Italienske Sange - LOF Hedensted

03-04 kl 10 - Aladdin - Kvarterhuset- Jemtelandsgade 3 - Amager Kultur

15 -03 Fup & Fidus - Husum Bibliotek
27-03 Kl 15 og Kl 17 - Fup & Fidus - Sillebroen - Frederikssund

12 -04 -kl 13-  Italienske Sange - Maribo Domkirke

16-04 kl 10 - Rytmik - Basis dagplejen - Vanløse

09-05 - kl 9.30  Marco - Dagplejedagen - Trafiklegepladsen - Fælledparken
09- 05 - kl 15    Marco - Dagplejedagen - Park alle 160 - Brøndby
17-05 - kl 15.30 - Italienske sange - Ældre Sagen - Vanløse . Genforeningspladsen 54, Kbh. NV
27-05 - Kl 11 Marco & Moster Mies Orkester - Husumparkens Legeplads

07-06- kl 18  Marco solo - sommerfest i Solstrålen - Gentofte 

09-06 kl 11 - Marco & Moster Mies Orkester - Hørby børnemusikfestival
12-06 kl 11 - Marco & Moster Mies Orkester - Sølund musikfestival
15-06- kl 19.30 - Lundsgade - Integreret institution - Kbh Ø
16-06- kl14   Marco & Moster Mies Orkester - Have Foreningen Stjernelund - Kastrup

20-06- Kl 9.30 Rytmik I Voldparkens Børnehave
21-06- Kl 9.30 Rytmik I Voldparkens Børnehave
22-06- Kl 17   Sommerfest I Voldparkens Børnehave


29-06 kl 13  Marco & Moster Mies Orkester - Brændegårdshaven - Svaneke
30-06 kl 13  Marco & Moster Mies Orkester - Brændegårdshaven - Svaneke

16-08 - kl 16  Aladdin - Nørrebro Legeplads
17-08 kl 18 Fup & Fidus  - Regnbuen - Vallensbæk

31-08 kl 16 - Marco - sommerfest på Slottet - Brønshøj

09-09 - Trommernes rejse - Kvarterhuset- Jemtelandsgade 3 - Amager Kultur

29-09- kl 15 - Moster Mies Orkester - Latinamerikansk festival



03-11 kl 11 - Lille Peter Edderkop - Varde bibliotek

13-11 -kl 13.45 - Italienske sange - Ældre Sagen Stenløse - HEP Huset
22-11 -kl 19.30 - Italienske sange - Ældre Sagen - Valdemarsgade 8 - Kbh V



Kalender
2017

Januar - april Rytmik om onsdage i Husum Børnehus
Februar -april Rytmik i dagplejen på Nørrebro

12-02- Aladdin interaktiv - Husumparkens legeplads.
13 -02 Aladdin interaktiv - Bågårds bibliotek
21-02 - Fest i Troldeskoven - Måløv bibliotek

11-03 - Aladdin - Skovlunde bibliotek

03-04 Lille Peter Edderkop - Flensborg - danske mindretal
12-03 - Fup & Fidus - Uldum bibliotek
13-03 - Fup & Fidus - Haderslev
18-03 - De små synger - Vallensbæk - Bibliotek


01-05 - Italienske sange - Oddfellow logen Vordingborg

10-05- Dagplejerdagen - Hans Tavsens Park
10-05- Dagplejerdagen - Brøndby

17-05 - Lille Peter Edderkop - Husumparkens legeplads.

23-05 - CD realesekoncert - Marco og Moster Mies Orkester - Pilegården Brønshøj
28-05 - kl 11 -Fup & Fidus - Husumparkens legeplads

09-06 - Sommerfest - Børnehuset Bryggen
12-06-  Italienske sange - Aftenskolen Nørrbro
17-06  kl 11 - Aladdin - Hans Tavsens park
14-06- Kl 10.45 Marco & Moster Mies Orkester- Husumparkens legeplads
14-06- kl 13      Marco & Moster Mies Orkester- Sankt Hans fest- Tingbjerg

21-06 -kl 10 - Aladdin - Husumparkens legeplads
23-06 - Kl 17 Sommerfest - Solstrålen - Gentofte

16-07- kl 12 Marco & Moster Mies Orkester - Amagerstrand - strand 3


17-08 -kl 10 - Aladdin - Hans Tavsens parks legeplads
18-08 - kl 16 - Fup & Fidus - Anne Mariegaarden
18-08 - kl 18- Fup & Fidus - Regnbuen - Vallensbæk

19-08- kl 11 Marco & Moster Mies Orkester - Metronomen - Frederiksberg
22-08 - kl 15 Sommfest - Muslingen
23-08 - Trommernes rejse - Med Mette Soraya Svane- Husumparkens legeplads

25-08 - kl 16 Sommerfest - Slottet
30-08 - kl 10.00 Fup & Fidus
- Gentofte børnehave
31-08 - kl 15.30 Fup & Fidus - Bystævneparken
31-08- 19.30 Italenske sange - Metronomen - Frederiksberg


11-09 - Italienske sange - Matriarklejr nr 9- Nykøbing Falster
14-09 -kl 10-  DR de små synger sammen - Skovlunde Bibliotek

28-09- kl. 10- Lille Peter Edderkop - Husum Bibliotek
29-09- kl 14.30 - Børneunderholdning sammen med en klovn- Skejbycentret - Århus
30-09- kl 15.45  Italienske sange -Støttefest på  Borups Højskole


07-10  Misa Criolla  - Markando og DASOM
08-10 kl 16 Misa Criolla - Markando og DASOM - Horsens Ny Teater

02-11 -kl 10- De små synger sammen - Skovlunde Bibliotek

16-11 kl 9.30 Lille Peter Edderkop - Louisegården - Frederiksberg
16-11 kl 10.30 Fup og Fidus - Louisegården - Frederiksberg


01-12 - kl 10 - Tip og Top - Solsikken - Hellerup                                      Stjernekufferten
01 -12 -kl 17  - Tip og Top -  Dansk Arbejdsgiverforening - Kbh.              Stjernekufferten
02-12- kl 11.15 - Tip og Top - Børnehuset Lyngbakken - Svogerslev        Stjernekufferten  
02-12 - kl 14 - Tip og Top - Chr. Hansen A/S - Hørsholm                          Stjernekufferten
03-12 - kl 15 - Plesner Advokatpartnerselskab - Kbh. Ø                           Stjernekufferten               
04-12- kl 9.30  -  Tip og Top - Taastrupvang - Taastrup                            Stjernekufferten
05-12-kl 10-    Tip og Top - Galaksen - Charlottenlund                             Stjernekufferten
06-12- kl 10  -  Tip og Top - Humlebo - Husum                                         Stjernekufferten
07-12 - kl 10 -  Tip og Top - Lyngens Børnehave - Køge                          Stjernekufferten
09-12- kl 10.30 - Tip og Top -   Måløw Bibliotek                                       Stjernekufferten
09-12- kl 13  -   Tip og Top -   Husum Bibliotek                                        Stjernekufferten
10-12- kl 14  -  Tip og Top - Lille Fuglede Kirke                                      Stjernekufferten
11-12-kl9.30 - Tip og Top - Asgård - Køge                                                Stjernekufferten
12-12- kl 10 -  Tip og Top - Husum Bibliotek                                            Stjernekufferten
14-12- kl 10 -   Tip og Top - Garnisons sogns Menighedsbørnehave - Kbh  Stjernekufferten
14-12- kl 16 -   Tip og Top - Gentofte børnehave                                     Stjernekufferten
15-12- kl 10.15 Tip og Top - Sygehusets børneinstitution - Slagelse          Stjernekufferten
 
18-12- 9.30 - Dagplejerne - Nørrebro/Østerbro - Gæstehuset -Kappelvej   Stjernekufferten

18-12- kl 19- Misa Criolla -                                                                         Markando
19-12- kl 9.30- 10.30. -11.30  Tip og Top - Anne Mariegården- Valby         Stjernekufferten
20-12- 9.30 - Dagplejerne - Nørrebro/Østerbro - Gæstehuset -Kappelvej   Stjernekufferten
21-12 kl 10
Tip og Top - Midgården - Frederiksberg                                 Stjernekufferten





2016
Januar
Rytmik tirsdage i Vuggestuen Stjernen
Rytmik onsdage i Husum børnehus
Rytmik torsdage i Børnehaven Stjernen

15-01 kl 10 "Lille Peter Edderkop" - Æblehaven - Nylanddsvej - Frederiksberg

Februar
Rytmik tirsdage i Vuggestuen Stjernen
Rytmik onsdage i Husum børnehus
Rytmik torsdage i Børnehaven Stjernen
 
18-2  kl 10.30 Fest i Troldeskoven - Maribo Bibliotek
 
Marts
Rytmik tirsdage i Vuggestuen Stjernen
Rytmik onsdage i Husum børnehus
Rytmik torsdage i Børnehaven Stjernen
 
5-03- kl 13 De små synger - Lyngby Stadsbibliotek
9-03- kl 10 Fest i Troldeskoven - Ballerup Bibliotek
19-03 kl 11 De små synger - Næstved Biblliotek

April
Rytmik tirsdage i Vuggestuen Stjernen


Rytmik torsdage i Børnehaven Stjernen
 

Maj
Rytmik tirsdage i Vuggestuen Stjernen


Rytmik torsdage i Børnehaven Stjernen
 

19-05 kl 19 - Markando  og Brimer Koret opfører Misa Criolla - Herlev Bibliotek
13-07  kl 19.30   Markando - Kirkekoncert - Rersø Kirke






2015

December

13-12 -          Tip og Top - Stjernekufferten - Nørrebro bibliotek
06-12 - kl 14  Tip og Top - Stjernekufferten - Lille Fuglede kirke
01-12 - kl 10  Tip og Top - Stjernekufferten - Fasangården, Frederiksberg
 

November

28-11 - kl 11   Fest i troldeskoven - Marco - Blågård bibliotek

22-11 - Tip og Top - Stjernekufferten - KIS
21-11 - Tip og Top - Stjernekufferten -

08-11 - kl 10  Guitaren i Børnehaven - Kursus Rytmisk Center  
07-11 - kl 10  Guitaren i Børnehaven - Kursus Rytmisk Center

01-11 - kl 11  Fest i troldeskoven - Marco - Nørrebro biblotek

Oktober

27-10 - kl 11   Rytmik for børn og forældre - Marco - Ballerup bibliotek
24 10 - kl 11   Rytmik for børn og forældre - Marco - Herlev bibliotek
18-10 - kl 11   Rytmik for børn og forældre - Marco - Nørrebro bibliotek

15-10 - Kl 11   Musikprojekt - Tingbjerg Bibliotek
14-10 - Kl 11   Musikprojekt - Tingbjerg Bibliotek
13-10 - Kl 11   Musikprojekt - Tingbjerg Bibliotek

03-10 - kl 11 - De små synger -  Marco - Rødding Bibliotek

September

26-09 - kl 11    De små synger - Marco - Ordrup Bibliotek
19-09 - kl        Rytmik for børn og forældre -  Marco - Liv i Sundby - Solvang Bibliotek
16-09 - kl 10 -  Spotligth i Børkop- Troldesange - Marco - 
Børkop Bibliotek

13- 09 Kl 10 Guitaren i Børnehaven -
Kursus Rytmisk Center
12- 09 Kl 10 Guitaren i Børnehaven -
Kursus Rytmisk Center 
 
11-09 - kl 18.15 - Fup og Fidus -
Stjernekufferten  - Viften
11-09 - kl 16.30 - Fup og Fidus -
Stjernekufferten . Brønderslev Alle

01-09 - kl 9.30 Rytmik i Vuggestuen Stjernen - Tingbjerg - Hver tirsdag i efetråret.






Rytmik Januar - Juni 2015

Husum Børnehus
Dagplejerne på Nørrebro -Østerbro
Vuggestuen Stjernen - Tingbjerg
Humlebo Børnehave - Husum
Midtfløjene - Tingbjerg



2014




 April - Onsdage-  Rytmik i Husum Børnehus

April - tirsdage - Rytmik i Børnehuset Stjernen

11-04 kl 10- "Lille Peter Edderkop" Husomvold vuggestue

15-03 kl 11 "Lille Peter Edderkop" Lynge bibliotek

25/2 frem til 2/4  - Rytmik-Sangprojekt - Isbjørnen - Valby

1/3 Kl 10.30 - Fest i Troldeskoven - Egtved Bibliotek - Vejle


08-02- Kl 11 Rytmik på Øbro-jagtvej Bibliotek

6/2 Kl 10.00 - Fest i Troldeskoven - Isbjørnen - Valby

01-02  kl 11 Rytmik på Østerbro Bibliotek


Januar + feb
  - Onsdage-  Rytmik i Husum Børnehus


Januar + feb - tirsdage - Rytmik i Børnehuset Stjernen

2013

December - Tip og top og Julemandens julegave

27
-11  Kl 10 - Rytmik - Humlebo Børnehave - Husum

20
-11  Kl 10 - Rytmik - Humlebo Børnehave - Husum

14-11 kl 19.00 - Markando - Foredragskoncert- Danskerne i Argentina - Ll. Fuglede Kirke.- Jerslev


13-11  Kl 10 - Rytmik - Humlebo Børnehave - Husum

06-11  Kl 10 - Rytmik - Humlebo Børnehave - Husum

31-10 Kl 10 og Kl 11. Vi synger sammen - Spil dansk dag- Tingbjerg Bibliotek

30-10  Kl 10 - Rytmik - Humlebo Børnehave - Husum


27-10 - Kl 10.30- kl 11 og kl 11.30 - Marcos Musik for børn - Biblioteket Rentemestervej

26-10 kl 11 - Fest i Troldeskoven - Dalum Bibliotek

23-10  Kl 10 - Rytmik - Humlebo Børnehave - Husum


18-10 - Kl  11 - Teater Tatanka - Vindens Hvisken -Nysted Bibliotek

05-10 - Kl 11 -
Fest i Troldeskoven - Hedemarkens Bibliotek

sept + okt+ nov  Rytmik i Dagplejen Himmelblå

Aug+ sept  Rytmik i Husum Børnehus

Aug+ sept  Rytmik i
Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

17-08- Kl 17  Marcos Musik for børn - Sommerfest i Børnehusst Slottet - Brønshøj

10-08 - Kl 16- Marcos Musik for børn - Privat børnefødselsdag hos Anica, Sole og Niels - Bagsværd

09-07 - Kl 16 -Markando - Danske og Argentinske sange - Privat fest - Slowfood Odsherred


03-07 - Kl  10.30 - Teater Tatanka - Aladdin -Husumparkens Legeplads

11
-06 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

10-06  Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus


04-06 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

03
-06  Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus

08-06 - Kl 16 -Markando - Danske og Argentinske sange - Privat fest - Gyldenholm Slot, Slagelse  

04
-06 - Kl 9.30 - Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

03
-06  Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus

02-06 - Markando og Vor Frelserkirkes ungdomskor - Misa Criolla - Vor Frelserkirke - Vejle


01-06 - Markando og Vor Frelserkirkes ungdomskor -Øver Misa Criolla - Vor Frelserkirke - Vejle


29/05- Kl 10.30 - Fest i Troldeskoven - Husumparkens Legeplads

28-05 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

27-05  Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus


24-05  Kl 18 - Marco og Fernando - Underholdning for børn - Den argentinske ambasade

24-05 - Kl 10 - Marco - Musik for børn -Tingbjerg festival - Tingbjerg

21-05 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

19-05 - Kl 15 -Markando - Argentinske sange Argentinsk kulturuge- Verdenskuturcentert- Nørre Alle 7, Kbh N


14
-05 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

13-05 - Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus

12-05 - Kl 10-16 Kursus- Guitaren i børnehaven - Rytmisk Center

11-05 - Kl 10-16 Kursus-  Guitaren i børnehaven - Rytmisk Center


08-05 - kl 9.30 - Marcos Musik for børn - Dagplejernes dag -Fælledparken

07-05 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

06-05  Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus



30-4 - Kl 9.30 Rytmik - Børnehuset Stjernen, Tingbjerg

29-4 Kl 9.30 - Rytmik - Husum Børnehus

24-04- kl 19.30 - Markando - Foredragskoncert- Danskerne i Argentina - Liv i Sundby- Solvang Bibliotek

16-04- kl 19 - Markando - Foredragskoncert- Danskerne i Argentina - Dalum Bibliotek

02-03 - kl 11 - Rytmik for børn og deres forældre -Hedemarkens Bibliotek


25-02 til 25-4  - Rytmik hos Dagplejerne på Østerbro og Nørrebro - Tirsdag - fredag
Rosenvængets Alle 20, Hans Knudsensplads 1A, Willebo, Det Lille Galleri, Struensegade 9, Villa mini+Gæstebo, Himmleblå og Solstrålen.

  2012

20-12 Kl. 9.00 - Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Violen,Søndervangsvej 9, Glostrup

20-12 kl 10.15 
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -Anemonen, Ørnebjergvej 10, Glostrup

20-12-Kl.
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -Syrenen, Kildevælds Alle 8, Glostrup

19-12  Kl 9.30 og 10.30
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -Børneplaneten Benedictegården, Spontinisvej 22, Kbh. SV

17-12 kl 16.30  Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Ølby bibliotek, Ølby Center 53, Køge

14-12 kl 9.30 
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Hyldegården, Kirkevej 7A, Charlottenlund

13-12 kl 15  
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -KOMBIT - Halfdansgade 8, Kbh. S

13-12 kl 10 
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -Garnison Sogns Menigheds Børnehave, Skt. Annæ Plads 4

12-12 kl 10 
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -Æblehaven,  Nyelandsvej 25, Frederiksberg

11-12 kl 10
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave -Husum Børnehus, Frederikssundsvej 298, Husum

10-12 kl 10
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Tryllefløjten, August Wimmersvej 2, Valby

08-12 kl 11 
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Øbro Jagtvej Bibliotek, Jagtvej 227, Kbh. Ø

07-12 kl 9.30
 
-
Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Folkebørnehaven, Helsingborggade 24, Kbh. Ø

06-12 kl 9.30
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Margrethegårdens Børnehus, Retortvej 49, Valby

05-12 kl 14.30
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Lyngens Børnehave, Nylandsvej 14, Køge

05-12 kl 10
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Børnehuset Spiren, Sønder Centervej 112, Køge

04-12 kl 9.30
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Asgård Børnehus, Norsvej 6, Køge

01- 12 kl 13 
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Allerød Bibliotek, Skovensvej 4, Allerød

30-11 kl 10 
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - Fasangården, Nordre Fasanvej 75, Frederiksberg

24-11 kl. 11 
 
- Stjernekufferten-Tip og Top og julemandens julegave - 
Hillerød Bibliotek


 

Kontakt  Marco Martiri  Tlf: 21 72 96 92  marco@martiri.dk